Wiem, komu uwierzyłem!

Charakter pielgrzymki

Poszukiwanie „swoistego charakteru” naszej pielgrzymki może niektórych dziwić. No bo co tu wiele mówić… Każda pielgrzymka to droga do celu, to trud podejmowany wspólnie, by dojść tam, gdzie tyle innych szlaków znajduje swój kres i upragnioną przystań. To doświadczenie wspólnoty i samotności, składane w darze u stóp oczekującej nas Matki.

Ale bez kozery można powiedzieć, że charyzmat dominikańskiego pielgrzymowania ma w sobie coś niepowtarzalnego. To owo „coś”, co głęboko zakorzenione w modlitwie świętego Dominika, zostało ocalone aż po dzień dzisiejszy, niosąc nadzieję i wiarę w jutro. To doświadczenie radosnego spotkania z Bogiem, kontemplacji Jego Słów oraz pragnienie dzielenia się tym ze wszystkimi i na wszelkie możliwe sposoby.

Naszego pielgrzymowania nie można bowiem zredukować do czasu sześciodniowej drogi do domu Maryi. Dominikańska pielgrzymka nie kończy się z chwilą przekroczenia progów Jasnogórskiego Sanktuarium. To trud pracy przed, radość obecności w trakcie i owoc nagrody po wydarzeniu, które jest nam dane, by przez oderwanie od trosk dnia powszedniego pobyć przez chwilę z sobą, ucieszyć się innymi i zachwycić Bogiem.

Kontakt

www.pielgrzymka.dominikanie.pl

Zapraszamy także na stronę grupy „Cisza 2”:
www.cisza2.krakow.dominikanie.pl