Dlaczego warto do nas przyjechać

Dom Rekolekcyjny w Korbielowie znajduje się w Beskidzie Żywieckim. Piękno i cisza okolicznych gór sprzyjają wsłuchaniu się w Boga i własne serce.

Dla kogo

Zapraszamy tu wszystkich, którzy zmęczeni wielkomiejskim hałasem i codziennym zabieganiem, poszukują duchowego odpoczynku i wewnętrznego milczenia.

Przede wszystkim proponujemy udział w organizowanych przez nas rekolekcjach, ale jesteśmy także otwarci na grupy rekolekcyjne przyjeżdżające do nas z własnym kapłanem.

Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami, istnieje również możliwość prowadzenia przez nas rekolekcji dla grup, które nie mają swojego duszpasterza.

Nasz dom jest także otwarty na osoby, które chciałyby odprawić u nas indywidualne rekolekcje, będące dla nich czasem odosobnienia i pustyni. Zawsze w takich sytuacjach zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii Godzin i Eucharystii razem ze wspólnotą naszego klasztoru. Jesteśmy także gotowi służyć sakramentem pojednania i kierownictwem duchowym.

Nasza baza

Posiadamy 120 miejsc noclegowych, w tym 40 w niedawno oddanej części domu dla grup duszpasterskich młodzieży szkół średnich i studentów, z niezależnym aneksem kuchennym.

W naszym domu jest kaplica z Najświętszym Sakramentem dostępna dla wszystkich gości.

Dysponujemy także salą konferencyjną na 50 miejsc, która jest wyposażona we własne nagłośnienie, mikrofon bezprzewodowy, rzutnik multimedialny i odtwarzacz DVD, ekran, krzesła konferencyjne.

Wszyscy spragnieni indywidualnego studium i dobrej lektury znajdą także u nas ciche miejsce w ładnie urządzonej bibliotece domu.

Wi-Fi dla naszych gości

W wolnych chwilach, czy też w deszczowe dni, można znaleźć schronienie w przytulnej kawiarence, pokrzepiając się kawą i herbatą.

Kontakt

Przy przyjmowaniu zgłoszeń zdecydowanie preferujemy kontakt e-mailowy: [email protected]

www.rekolekcje.dominikanie.pl

kom.: 664 050 165