Nazywa się 72.dominikanie.pl. Skąd ta nazwa? Po co nowy kanał?
W środę, 31 stycznia wystartował nowy kanał w serwisie YouTube tworzony przez redakcję dominikanie.pl: 72.dominikanie.pl. Dlaczego 72? Dlaczego dominikanie? Być dominikaninem to być całkowicie przeznaczonym do głoszenia Słowa Bożego na wszelkie sposoby. W ten sposób, my dominikanie, mówimy sami o sobie w podręczniku naszej duchowości, czyli w Księdze Konstytucji i Zarządzeń Braci Zakonu Kaznodziejów. Ten kanał to nowy sposób na realizację właśnie tej misji.
A dlaczego 72? Na początku 10 rozdziału Ewangelii według Świętego Łukasza czytamy, że sam nasz Mistrz i nauczyciel Jezus Chrystus, gdy Dwunastu nie starczało sił do realizacji misji, którą im powierzył, wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Kanał 72.dominikanie.pl jest właśnie po to, żebyśmy razem – dominikanie, osoby świeckie, inne osoby konsekrowane i wszyscy, którzy głosimy na tym kanale, ale też wy, którzy oglądacie ten kanał – mogli iść z Ewangelią tam, gdzie Jezus sam zamierza przyjść: przez zewnętrzne głoszenie lub wewnętrzną przemianę serca. Zapraszamy do zasubskrybowania nowego kanału.
Na nowym kanale 72.dominikanie.pl będą dostępne nasze dłuższe treści ewangelizacyjne i pomagające budować świadomą wiarę. Oznacza to, że tu znajdziecie nasze nowe serie tematyczne, transmisje z rozmowami na żywo, Puzzle wiary i Zwierzę liturgiczne. Z kolei na podstawowym kanale dominikanie.pl dalej będziemy publikować treści pomagające przeżywać wiarę w codzienności, czyli muzykę i komentarze do czytań mszalnych: Chlebaki, Ewangeliarze i Dominikanie na niedzielę.
Projekt sygnetu w logotypie nowego kanału stworzyła Ola Dębniak z oladebniak.studio. Dziękujemy za współpracę. Logotyp, który stanowi wariację wokół dobrze znanego znaku graficznego, wyraża kontynuację z naszym pierwszym kanałem – dominikanie.pl – a zarazem przez zakomponowaną liczbę 72 wprowadza nowy intrygujący element. Stylizacja cyfr na średniowieczny zapis ma przywoływać dominikańską tradycję i misję: głoszenie wszystkim i na wszelkie sposoby.