Kto mieszka na Polach Lednickich? Jakie są plany na przyszłość?
Od września tego roku do wspólnoty siostrzanej i braterskiej na Polach Lednickich do o. Jacka Skupienia OP i s. Julietty Homy dołączyli dominikanka s. Łucja Rado, o. Tomasz Nowak OP i o. Paweł Pawlikowski OP. We wspólnym działaniu i z nowymi siłami pragną, aby Lednica była miejscem pełnym dobrych pomysłów, przedsięwzięć, a także miejscem otwartym dla gości.
Marzeniem lednickiej ekipy jest stworzenie domu, w którym będą odbywały się rekolekcje, spotkania, warsztaty, który będzie także dawał możliwość odpoczynku czy działań wolontaryjnych. Ta propozycja nie jest skierowana tylko do młodych ludzi, których wszechstronny rozwój i pogłębianie wiary jest szczególną troską lednickiego zespołu. Lednica jest miejscem dla każdego, bez względu na wiek, moment życia, czy wewnętrzny stan ducha.
Dom na Lednicy jest położony w otoczeniu piękna przyrody – jeziora i lasów, z dala od zgiełku miasta, hałasu ulic, szybkiego tempa życia. Tutaj nie trzeba się śpieszyć – można zwyczajnie pobyć. To idealne miejsce na wyciszenie, odpoczynek, zadbanie o siebie całościowo.
A czym w ogóle jest Lednica? To coroczne spotkanie młodzieży z całej Polski, z różnych środowisk,
z różnymi historiami, trudami, radościami i nadzieją, że ten jeden dzień pozwoli im rozwijać relacje z Bogiem i poznać wspaniałych ludzi. Zatem Lednica to szansa dla młodych! Lednica to także całoroczny dom, do którego może przyjechać każdy, kto potrzebuje odpoczynku, relacji i spotkania z Bogiem.
Przebywając na Polach Lednickich, możesz napełnić się ciszą, skupieniem i modlitwą. To miejsce może być domem każdego, kto do niego wchodzi. Domem, gdzie możesz przysiąść na jednej z ławek, pomodlić się, pomyśleć i podziwiać.
Pola Lednickie są miejscem odnowienia własnego chrztu i obmycia twarzy wodą z najstarszej polskiej chrzcielnicy. To miejsce, gdzie można wybrać Chrystusa i wybór ten uczynić fundamentem całego swojego życia.
W lednickim domu można znaleźć wiele pamiątek papieskich i związanych z wydarzeniami na Lednicy. Warto zobaczyć m.in. ważącą 600 kg Biblię, klucze do wielu miast Polski, Lednicki Krzyż z kamieniami z Ziemi Świętej, okno z Franciszkańskiej 3 czy relikwiarze świętych.
Serce lednickiego domu stanowi przeszklona kaplica z widokiem na Pola Lednickie, z której widać replikę krzyża z Giewontu, stacje Drogi Krzyżowej, Bramę-Rybę, jezioro oraz grób Ojca Jana Góry u stóp głazu upamiętniającego 27-lecie pontyfikatu Jana Pawła II.
Dom na Lednicy czeka na Ciebie! Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz przeżyć niezapomniany czas indywidualnie lub przyjechać ze swoją grupą, bracia i siostry zapraszają. Proponują ofertę: rekolekcji indywidualnych z prowadzeniem, zorganizowanych rekolekcji grupowych, warsztatów. Są otwarci także na propozycje gości.
Do realizacji swoich zadań bracia i siostry z Lednicy potrzebują busa, który pomoże im w sprawach organizacyjnych i logistycznych. Będzie służył także do odbierania gości z dworca PKP.