W najnowszym numerze miesięcznika „W drodze” o fake newsach, widmie kryzysu Kościoła w Polsce i sekretach toskańskich win.
Trudno dziś sobie wyobrazić życie bez internetu. Stał się dla nas encyklopedią, bankiem, sklepem, pocztą, radiem, telewizorem. Korzystamy z niego bez ograniczeń, ale niestety też bezrefleksyjnie. Jesteśmy gotowi uwierzyć w każdą zamieszczona tam bzdurę. Są tacy, którzy skrzętnie z tego korzystają i manipulują nami. Skala oszustwa jest gigantyczna. Zwykła plotka staje się newsem. Nikt nie sprawdza, czy jest prawdziwa.
W sierpniowym numerze miesięcznika przyglądamy się temu zjawisku i jego skutkom. Anna Mierzyńska pisze o technikach manipulacji w internecie i radzi, co zrobić, żeby nie dać się uwieść cyfrowym naciągaczom. Ksiądz Artur Stopka analizuje medialny wizerunek papieża – czy rzeczywiście Franciszek jest taki, jak pokazują go i piszą o nim media? Watykanista Andrea Tornielli docieka, komu zależy na zdyskredytowaniu papieża – tradycjonalistom czy ludziom nieprzychylnym Kościołowi. Jezuita Dariusz Piórkowski zwraca uwagę na swobodę z jaką przekazujemy plotki, nie bacząc na to, jaką powtórzona nieprawda może mieć siłę rażenia.
Najnowsze „W drodze” otwiera rozmowa z prymasem Polski arcybiskupem Wojciechem Polakiem, który mówi o tym, czy głosowanie za aborcją w Irlandii powinno być przestrogą dla Kościoła w naszym kraju. Mówi o tym, czego mu brakuje w parafiach i co jest najważniejszym zadaniem każdego biskupa. Z kolei ksiądz Adam Sikora komentuje wytyczne Episkopatu Polski do adhortacji Amoris laetitia. Czy polscy biskupi podsuwają jakieś konkretne rozwiązania, także w sprawie komunii dla osób rozwiedzionych?
W sierpniowym miesięczniku Tessa Capponi-Borawska oprowadza nas po toskańskich winnicach i zdradza, które wino godne jest papieskiego stołu, a którego lepiej unikać. Arnold Pawlina OP odpowiada, na czym polega kult maryjny i czy nie koliduje on z oddawaniem czci należnej Bogu, zaś Tomasz Gałuszka OP odsłania kulisy powstania Państwa Kościelnego. Poza tym jak zwykle felietony, recenzje i komentarze do niedzielnych czytań.
Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes.