Seria wydawnicza dominikanie.pl to zaproszenie do poznawania dominikańskiego spojrzenia na świat. W Światowym Dniu Książki warto się mu przyjrzeć.
Dominikanie.pl od 20 lat jest dominikańskim oknem na świat. Przez ten czas na stronach serwisu ukazało się wiele artykułów, ciekawych informacji. Dotyczyły one tego wszystkiego, co dla współczesnego katolika powinno być ważne i interesujące. Bracia przez w tym okresie intensywnie pracowali nad tym, aby czytelnicy dominikanie.pl mogli poznać dominikańskie spojrzenie na świat.
Przez 20 lat swojego funkcjonowania strona dominikanie.pl podawana była wielu zmianom. Tak, aby w jeszcze lepszy sposób służyć braciom oraz ich czytelnikom. W ubiegłym roku razem z Wydawnictwem W drodze postanowiliśmy, aby poszerzyć naszą perspektywę o tę mniej wirtualną przestrzeń, którą jest książka. Chcieliśmy, abyście – wtedy, kiedy nie możecie zajrzeć na naszą stronę bądź jesteście zmęczeni Internetem – mogli razem z nami spędzić owocnie czas. Zwłaszcza, że bracia nieustannie mają nam coś do powiedzenia. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, wrażliwością – poszukiwaniem Pana Boga. Książka jest tego bardzo dobrym wyrazem, sprawdzonym sposobem.
Do tej pory z imprintem dominikanie.pl ukazały się trzy książki. Są to rewelacyjne „Krupówki warszawskie” niezastąpionego Pawła Krupy OP oraz „Jak się modlić Pismem Świętym” Krzysztofa Popławskiego, byłego prowincjała polskich dominikanów. Oto garść informacji o nich:
„Krupówki warszawskie. Kazania zimowe” to pierwszy tom kaznodziejskiego notatnika, który powstał w oparciu o homilie wygłaszane przez o. Pawła Krupę w dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Msze odprawiane przez ojca w niedziele o godzinie czternastej gromadziły mnóstwo wiernych zasłuchanych w Słowo.
Przejdź do sklepu
“Krupówki warszawskie. Kazania wiosenne” to drugi tom kaznodziejskiego notatnika, który powstał w oparciu o homilie wygłaszane przez o. Pawła Krupę w dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Msze odprawiane przez ojca w niedziele i święta o godzinie czternastej gromadziły mnóstwo wiernych zasłuchanych w Słowo. Prezentowane kazania, obejmujące okres od Środy Popielcowej do Bożego Ciała, można czytać po kolei lub na wyrywki, można do nich zaglądać jak do komentarza na daną niedzielę czy święto albo potraktować jako rozważania biblijne.
Przejdź do sklepu
„Jak się modlić Pismem Świętym” to zapis konferencji, które ojciec Krzysztof głosił u szczecińskich dominikanów. Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że lektura ta jest przeznaczona dla księży i mnichów. Dzięki przystępnemu i obrazowemu językowi autora, jego wielkiej wrażliwości na odbiorcę oraz zachwycającej umiejętności ukazania nawet najtrudniejszych zagadnień w sposób jasny i zrozumiały książka stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich wierzących, którzy w modlitwie poszukują pełnego, głębokiego kontaktu z Bogiem. Ta swoista „biblijna podróż po modlitwie” staje się niepowtarzalną szansą na odnalezienie zarówno własnej metody czytania Biblii, jak również indywidualnego sposobu rozmowy z Bogiem.
Przejdź do sklepu
Przygotowaliśmy dla Was następne fascynujące pozycje. W kolejce czekają:
„Krupówki warszawskie. Kazania na lato i jesień” Pawła Krupy OP
Paweł Krupa OP – ur. 1965, dominikanin, historyk mediewista, studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie, w latach 1997–2010 członek Commissio Leonina przygotowującej krytyczne wydanie dzieł św. Tomasza z Akwinu, były dyrektor Instytutu Tomistycznego, obecnie kapelan sióstr dominikanek w Radoniach. W 2017 roku W drodze opublikowało dwa tomy jego kazań: Krupówki warszawskie. Kazania zimowe oraz Krupówki warszawskie. Kazania wiosenne.
Moja miłość. Duszpasterskie sekrety założyciela Lednicy” Jana Góry OP
Jan Góra OP (1948-2015), dominikanin, doktor teologii, duszpasterz akademicki w Poznaniu, rekolekcjonista, prozaik, twórca i animator ośrodków duszpasterskich na Jamnej, w Hermanicach i nad Lednicą. Był (od 1997 r.) organizatorem corocznych spotkań młodych Lednica 2000, pod Bramą – Rybą (Bramą III Tysiąclecia), twórcą Domu Jana Pawła II nad Lednicą, autorem kilkunastu książek i felietonów, laureat wielu nagród i wyróżnień, m. in. : Nagrody Episkopatu TOTUS (2005), Nagrody Literackiej im. Kościelskich w Genewie za książkę “Mój dom” (1983).
„Oddać życie” Pierre’a Claverie OP
Biskup Pierre Claverie OP (1938–1996), dominikanin, był w latach 1981–1996 ordynariuszem algierskiego Oranu. Zginął wraz ze swym młodym kierowcą, muzułmaninem Mohamedem Bouchikhim, w wyniku wybuchu samochodu pułapki przed wejściem do domu biskupiego. Niebawem zostanie beatyfikowany razem z siedmioma trapistami z klasztoru w Tibhirine, zamordowanymi w maju tego samego roku przez terrorystów islamskich.
Mamy nadzieję, że w Światowy Dzień Książki sięgniecie, po którąś z nich. Jeżeli się Wam nie uda, ufamy, że się za nas pomodlicie. Towarzyszy nam pragnienie głoszenia na każdy możliwy sposób. Te książki to jeden z nich!